Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Tıkalı Boruların Temizliği: En İyi Yöntemler ve Sıklığı

0 7

Boru Temizliği İçin Doğal Ürünler

Boru temizliği evlerde sık karşılaşılan bir problem haline gelmiştir. Özellikle yaşam alanlarının temizliği de önem kazandığından dolayı boruların da temiz olduğundan emin olmak gerekir. Ancak kimyasal ürünlerle boru temizleme işleminin yapılması bazı sorunlara yol açabilir. Bu nedenle boru temizliği için doğal ürünlerin kullanımı çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Boru temizliği için kullanılabilecek doğal ürünlerin en başında sirke gelir. Sirkenin içerisinde asitik asit bulunur ve bu madde borulardaki tortuların çözülmesine yardımcı olur. Sirke, boruların herhangi bir hasar almamasına da yardımcı olur. Bununla birlikte, borulardaki tüm tortuları temizlemek için sirkenin birkaç saat boyunca bekletilmesi gerekebilir.

Bir diğer doğal ürün ise karbonattır. Karbonat, borulardaki kötü kokuları giderir ve boruların temizlenmesine yardımcı olur. Kullanımı oldukça basittir. Sıcak suyun içerisine karbonat atılır ve ardından karışım borulara dökülür. Bu şekilde birkaç saat bekletildikten sonra sıcak su ile durulama yapılır.

Doğal Ürünler Kullanım Alanı Temizleme Etkisi
Sirke Borular Tortu Çözücü
Karbonat Borular Kötü Kokuyu Giderici
Limon Suyu Banyo Lavabosu Kireç ve Tortu Çözücü
  • Limon suyu da boru temizliği için kullanılabilecek doğal ürünlerden biridir. Özellikle banyolardaki lavaboların temizliğinde etkilidir. Limon suyu içerisindeki asitler sayesinde borularda biriken kir, kireç ve tortuların temizlenmesine yardımcı olur.

Boru temizliği işleminde doğal ürün kullanmanın dışında genel olarak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Her şeyden önce düzenli olarak boruların bakımının yapılması gerekir. Bu şekilde biriken kir ve tortuların boruların içerisinde birikmesi engellenir. Bunun yanı sıra, borulara gider borusundan atılması gerekenler haricinde hiçbir madde atılmamalıdır. Yağ, et ve sebze atıkları gibi maddeler borularda birikebilir ve tıkanıklıklara yol açabilir. Tüm bu hususlara dikkat edilerek kullanılan doğal ürünler sayesinde evlerdeki boruların temizliği rahatlıkla yapılabilir.

Tıkanıklık Önleme Yöntemleri

Tıkanıklık Önleme Yöntemleri evlerimizin uzun yıllar boyunca rahat kullanılabilmesi için oldukça önemlidir. Bu yöntemlerle evlerimizde yaşamış olduğumuz birçok sorundan kurtulabiliriz. Bu yazıda sizlere tıkanıklık önleme yöntemleri hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Evinizdeki lavaboları kullanırken çok fazla yemek artığı, saç ve yağ artıkları dökülmektedir. Bu artıklar lavabolarınızın tıkanmasına sebep olur. Lavabolarınızın tıkanmasını önlemek için her kullanımdan sonra lavabo deliğinden sıcak su ile temizlemelisiniz. Eğer lavabo su geçirmez hale geldiyse, bir miktar kabartma tozu ve sirke ekleyip suyun akmasını bekleyebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak tıkanıklıkları gidermek oldukça kolaydır.

  • .Tuvaletlerde Tıkanıklık Önleme Yöntemleri
Tıkanıklık Önleme Yöntemi Kullanılacak Malzemeler
Limon Suyu Yöntemi Limon suyu, Sıcak Su, Sirke
Sıcak Su Yöntemi Sıcak Su, Boraks

Tuvaletlerde daha çok kağıt, kalın maddeler ve çocukların yabancı madde atması tıkanıklıklara sebebiyet verir. Bu tıkanıklıkları önlemek için her kullanımdan sonra tuvalet temizleyicileri kullanabilirsiniz. Ayrıca, limon suyu, sıcak su ve sirke karışımı kullanarak da tuvalet tıkanıklıklarını önleyebilirsiniz. Aynı zamanda sıcak su ve boraks karışımını da kullanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklıklarını gidermek için çözümler oldukça basittir.

Tıkanıklık Önleme Yöntemleri maalesef her zaman işe yaramayabilir. Eğer tıkanıklığınızı kendiniz giderecek bir çözüm bulamazsanız bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Evinizdeki tesisat problemlerini önlemek için bu konuda uzman bir kişiden de destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99