Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

0 3

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Nedir Ve Nasıl Yapılır? Su kaçağı ev sahiplerinin en büyük korkularından biridir. Nedeni ise, su kaçağı tespiti ve tamiri için evin kırılması ve yeniden yapılması gerekliliğidir.

Ancak, günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık kırmadan su kaçağı tamiri mümkündür. Bu yöntem, eski yöntemlere göre daha hızlı, daha az maliyetli ve daha az invazivdir.

Bu yöntemde, su kaçağı eskiden olduğu gibi kırarak bulunmaz ve tamir edilmez. Bunun yerine, özel cihazlar kullanılarak su kaçağı tespit edilir ve onarılır. Bu yöntem, hem zaman hem de paradan tasarruf sağlar.

Kırmadan su kaçağı tamiri için özel ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanlar, basınç testi, akustik dinleme ve termal kameralar içerir. Basınç testi, su borularının içindeki basınç değişikliklerini ölçerek su kaçağını tespit eder.

Akustik dinleme, sızıntının kaynağını bulmak için su borularından çıkan sese odaklanır. Termal kamera ise, ısı değişikliklerini algılayarak su kaçağını tespit eder.

Basınç testi Akustik dinleme Termal kamera
Su borularındaki basınç değişikliklerini ölçer Sızıntının kaynağını bulmak için su borularından çıkan sese odaklanır Isı değişikliklerini algılayarak su kaçağını tespit eder

 

Kırmadan su kaçağı tamiri sayesinde, evinizi kırmadan ve yeniden yapmadan su kaçağını onarabilirsiniz. Bu yöntem, hem zaman hem de paradan tasarruf sağlar. Ayrıca, evinize zarar vermeden su kaçağı tamiri yapılır ve eviniz ilk günkü gibi kalır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti İçin Hangi Yöntemler Kullanılır? Su kaçağı, her ev sahibinin karşılaşabileceği bir sorundur. Bu sorunun en büyük nedeni ise yanlış boru döşeme işlemleridir. Günümüzde su kaçağı problemleri, teknolojinin gelişmesi sayesinde oldukça kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Eski yöntemler kırarak yani döşemeleri ve duvarları kırarak tespit işlemi yapılmasıydı. Ancak günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kırma işlemleri yapılmadan su kaçağı tespit edilmekte ve tamir edilmektedir.

Önceden, su kaçağı problemleri tamir edilip çözülene kadar evde yapılacak işlem ve temizlikler de gecikirdi. Kazı yapılması gerektiği için evdeki esyaların zarar görme ihtimali yüksektir.

Günümüzde kırmadan su kaçağı tespiti sayesinde, kazma işlemi yapılmadan evdeki sorunlar çözülmektedir. Uzman ekipler, su kaçağının yerini kolaylıkla bulabilmektedir.

Kullanılan yöntemler:
Termal Kamera Yöntemi
Akustik Dinleme Yöntemi
Kamera Yöntemi

 

Bu yöntemlerden birisi tercih edilerek sorunun bulunması ve çözülmesi yapılabilmektedir. Termal kamera yöntemi ile duvarlara verilen sıcaklıkla su kaçağı bulunmaktadır. Akustik dinleme yöntemi ile de kaçak yerinin bulunması yapılabilir ve olası sorunun bulunması kolaylaştırılmaktadır.

Kamera yöntemi ise boruların dışarıdan izlenmesini sağlayan bir yöntemdir. Boruların tıkanmasını açmak ve olası sorunları bulmakta da kullanılır.

Kırmadan su kaçağı tespiti yapılmadığı takdirde, oluşabilecek sıkıntılar çok daha fazla olabilir. Örneğin yalıtımında sorunlar yaşanabilir. Ayrıca evde kötü kokuların oluşması, materyallere zarar verme ya da musluklarında patlama yapması gibi problemler yaşanabilir.

Bu nedenle kırmadan su kaçağı tespiti yapılması, ev sahiplerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu işlemde en önemli nokta ise uygun bir seçim yapmaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99