Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Petek Havası Nasıl Alınır?

0 13

Petek havası almak için son dönemlerde kullanıcılar tarafından birçok araştırılma yapılmaktadır. Petek üzerimden hava ayarı işlemi rahatlıkla yapılmaktadır. Hava alma işlemi sonrasında kombiye yeniden su doldurma musluğunu kullanarak hava basılması ve su doldurulması gerekir. Genleşme yanında azalan basınç nedeniyle su doldurma musluğunu kullanmadan manometrede havanın düşmesi sorunu da kombinin çalışmamasına neden olacaktır. Bu nedenle petek havası alırken kombi basıncı da ayarlanması gerekir. Peteklerde hava almak için bir tornavida yeterli olacaktır. Üst kısımlarda bulunan alanlarda tornavida kullanılarak petek alma işlemi yapılır. Saniyeler yada dakikalar sürecek bir işlemdir. Hava almadı sırasında petekten koyu renkli su gelmesi oldukça normaldir. Hava alma konusunda bilgisi ve deneyimi olmayan kullanıcıların tesisatçı arayarak yardım alması gerekmektedir.

Petek Havası Almada Kullanılan Basit Yöntemler

Petek havası almak kullanıcılara zor bir işlem gibi gelmekte olup çoğu zamanda da tesisatçı tarafından hava alma işlemi yapılması istenir. Kullanıcı tarafından tesisatçı çağırılarak yapılan müdahale daha güvenli olarak görülmektedir. Peteklerde bulunan havalar ısınmama sorununa neden olmaktadır. Petekten yarı ısınma ve soğuma alanının görülmesi de hava kaynaklı olmaktadır

Manisa su tesisatçısı ile peteklerde hava alma işlemi oldukça hızlı olarak yapılmaktadır ve bu işlem sırasında peteğe zarar verilmemektedir. Hava alınan peteklerde kontrol yapılarak ısınmanın nasıl olduğuna bakılır. Hava alınmasına rağmen devam eden ısınmama sorunu karşısında petek temizliği yapılması tesisatçı tarafından önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99