Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Sıkışmış Duş Başlığını Çıkarma ve Değiştirme

0 14

Yeni bir yüksek basınçlı yağmur duş başlığı satın aldıysanız kurulumu merak edebilirsiniz. Şimdi, rahatlama ile aranızda duran tek şey, değiştirmek istediğiniz eski, kireçli duş başlığıdır. Basit yönergeleri takip ederek duş başlığınızı değiştirebilirsiniz.

Duş Başlığı Nasıl Çıkarılır, Değiştirilir ve Bakımı Yapılır?

Küvetinizi ve Diğer Banyo Armatürlerinizi Koruyun

Duş başlığınızı değiştirmek, banyo alanını hazırlamakla başlar. İlk olarak, herhangi bir sürprizi önlemek için su kaynağınızı kapatın. Ardından küvetinize bir muşamba veya çöp torbası koyun. Pas talaşları büyük bir karışıklık yaratabilir ve düşen metalin küvetinizi çizmemesini sağlamamak her zaman iyi bir önlemdir.

Eski Duş Başlığınızı Çıkarın

Anahtarınızı veya pensenizi kaldırmadan önce, duş başlığınızı elle çıkarmayı bir kez daha deneyin. Hala bükülmüyorsa, çalışırken düşen pas, mineral veya metal talaşlarını azaltmak için anahtarınızın veya pensenizin keskin dişlerinin etrafına tesisatçı bandı sarın. Bu aynı zamanda duş başlığınızı saklamak veya başka bir yere kurmak istemeniz durumunda korumanıza da yardımcı olacaktır.

Daha fazla kaldıracınız olduğuna göre, anahtarınız veya pensenizle duş başlığını döndürmeye çalışın. Duş başlığı hareket ettiğinde, elle çıkarma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hala kıpırdamıyorsa, bir litrelik torbayı sirke ile doldurun, duş başlığının etrafına bağlayın ve gece boyunca suda bekletin. Sirke pası ve diğer mineralleri yiyerek ertesi sabah duş başlığınızı çıkarmanızı çok daha kolay hale getirir.

Sonrasında ise yuvaya yeni başlığınızı takarak işlemi tamamlayın. Manisa su kaçağı tespiti hizmeti sunan firmamız eğer banyonuzda su kaçağı varsa bunun için de çözüm sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99