Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Üst Kattan Su Neden Sızar?

0 20

Manisa tesisatçı dairelerde oluşan su sızıntılarına müdahale etme konusunda başarılı isimler arasında yer almaktadır. Son dönemlerde en çok şikayet edilen konular arasında üst kattan su sızması sorunu yer almaktadır. Eskiyen tesisat boruları üst kattan su Kaçaklarına ve sızıntısında neden olacaktır. Zamanında kullanılan malzemelerin kalitesinin düşük olması da kısa sürede tesisatın yapısına zarar vererek boruların delinmesine, yıpranmasına ve sızıntı oluşumuna neden olmaktadır. Üst kattan alt katta yaşayan daire içinde su sızması durumu oluşmaya başladığı an üst dairenin Tesisatçının daire sahibi tarafından yaptırılması gerekmektedir. Sızıntının önlenmemesi zaman içinde alt daire içine büyük zarar vererek duvarların nemlenmesi e ve rutubet oluşumuna neden olacaktır. Tesisatçı çağırılarak yapılacak olan çözümler ile tesisat sızıntıları önlenmektedir. Su sızıntıları dikkate alınması gereken sorunlar arasında bulunmaktadır. Daireye zarar verecek durumun oluşmaması adına mutlaka üst katta yaşayan daire sahibi tarafından tesisatçı aranmalıdır.

Üst Kattan Suyun Sızma Sebepleri ve Çözümleri

Tesisatçı Manisa son birkaç yılda eski ve yeni binalarla ilgili su sızıntı sorunlarına karşı hizmet vermeye devam etmektedir. Binanın ve dairenin tesisat yapısında meydana gelen bozulmalar alt daireye su sızmasına neden olacaktır. Üst kattan banyodan ve mutfaktan su sızması sıklıkla yaşanır. Daire içinde farklı alanlardan su sızıntıları oluşumları mümkündür. Tesisatın kontrolü ve sızıntının önlenmesi için alanında uzman ve kaliteli hizmeti ile Manisa tesisatçı aranması gerekir.

Manisa su tesisatçısı çok katlı dairelerde ve müstakil evlerde bu tür sorunlar ile sıklıkla karşılamaktadır. Temiz su giriş borusunun kontrolü yapılmalı ve tesisat borularında sızıntıya neden olan alan bulunmalıdır. Sızıntının kırma olmasan bulunması için tesisat ustası bir kaçak ve sızıntı cihazı kullanarak sorunun oluştuğu alanı hemen tespit etmeye başlar. Sorunların saniye ve dakikalar içinde bulunması daire iç yapısına daha büyük zararların verilme oranını da etkilemektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99