Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Petek Temizliği Nedir, Niçin Yapılır?

0 25

Manisa kombi bakım sırasında müşteri isteğine bağlı olarak da petek temizleme işlemleri yapılmaktadır. Servis çağrılmadan önce telefonda bakım ile yıkama işlemi yapılmasının istendiği bilgisi verilmelidir. Petek temizliği yapılma nedenleri arasında hemen herkesin bildiği gibi ısıtmama sorunu yer almaktadır.

Peteklerde özellikle kış aylarında yaşanan ısıtmama ve arıza sorunu petekte oluşan bir hasar ve tıkanmadan kaynaklı olduğunu göstermektedir. Petek yıkama işlemleri süresi evde kullanılan petek sayısına göre değişmektedir. Yıkama sırasında su ve ilaç kullanımı yapılmaktadır. Sağlıklı olarak kullanım avantajının sağlanması faturada tasarruf edilmesinde de etkili olacaktır. Peteklerde oluşan tortu ve tesisat kirliliğinin önlenmesi adına düzenli bir petek temizliği yapılmalıdır.

Petek Temizliğinin Önemi Hakkında Bilgiler

Kombi bakım kombide oluşan arızalara cevap verilmesi adına ve düzenli aralıkları yapılarak uzun vadede kullanımı için yapılmaktadır. Kombiye bakım yapılmadı sırasında petek kontrolü yapılmaz. Petek için ayrı bir işlem yapılmaktadır. Petek temizleme adı verilen işlem ile peteklerde oluşan ısınmam sorunu ortadan kaldırılır. Çok uzun yıllar yıkama yapılmaması belirli bir zaman sonunda peteklerde hiç ısınma olmamasına neden olacaktır.

Manisa petek temizleme uygun fiyat aralıkları ile zamanında yapılmaktadır. Belirlenen randevu gününde ve saatinde gerekli yıkama ekipmanları getirilerek kullanılır. Yıkama için gidere en yakın petek kullanılır ve yıkama işlemi o petek üzerinden başlayarak diğer peteklerde kadar devam eder. Petek temizleme sonrasında daha iyi bir ısınma oluştuğu da gözlemlenir. Yüksek ısılarda kombiyi çalıştırmak yerine düşük ısıda iyi bir ısınma sağlayarak dairenin ısınması sağlanır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99