Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Kombi Sıcak Su Vermiyor Sorunu

0 36

Kombi sıcak su sorununun oluşmasının birçok alt nedeni vardır. Eski ve uzun yıllardır kullanılan kombilerde sıcak su sorunları sıklıkla yaşanmaktadır. Bu tür kombi parçaları da piyasada bulmak kimi zaman imkansız olmaktadır. Yeni nesil cihazlarda da parça kaynaklı yada üretim kaynaklı bu tür arızalar oluşmaktadır. Sıcak su arızaları nedenleri arasında ateşleme elektrotu ve sıcak su sensörü parçası arızaları kaynaklı olmaktadır. Hangi parçadan kaynaklı sıcak su arızası yaşanıyorsa kombi servisi tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. İyonizasyon ve tribün parçalarında yer alan hatalar da sıcak suyun gelmemesine neden olacaktır. Bazı durumlarda ise elektronik kart kaynaklı arızalar da sıcak suyun kombi tarafından verilmemesine neden olacaktır. Detaylı bir araştırma ve tespit için mutlaka kombi servisi çağırılmalıdır.

Kombi Sıcak Su Sorunu Çözümleri

Kombi sıcak su vermemesi her dönem ve sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında bulunmaktadır. Kombiye sıcak su gelmesine sağlayan birkaç parça bulunmaktadır. Bunlar arasında oluşan hatalar ve eskimeler sıcak suyun gelmemesine neden olacaktır. Kombi modeli ve markasına göre değiştirilmesi gereken parçaların fiyat aralıkları da farklılık gösterebilecektir. Arızalı olan anın tespiti sonrasında orjinal yedek parçası ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Kombi ısı sorunu her dönem yaygın olarak görülen sorunlardır. Kombi kullanımı sonrasında oluşur ve uzun yıllar boyunca kombi kullanımına sahip olunması durumunda parça eskimesine neden olur. Kombi sıcak su arızaları sensör yada elektrot kaynaklı da olabilir. Arıza tespitleri parça konusunda fikir sahibi yapacaktır. Parça fiyatları her zaman aynı olmamaktadır. Parçanın işlevine ve kombi modeline göre de fiyatlar sürekli olarak değişmektedir. Güncel fiyat listelerine online arama motorları üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99