Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Tuvalet Tıkanmaması İçin Atılmaması Gereken Maddeler

0 46

Tuvalet tıkanıklığı tesisat sırasında yapılan yanlışlıklarla da olsa genelde tuvalete atılmaması gereken maddeler atılınca oluşmaktadır. Tuvalete atılan su içerisinde çözülmeyen maddeler birikerek ve sıkışarak tıkanır. Tıkanıklığı yoğunlaşması sonucunda tuvalet hiç kullanılmak hale gelebilir.

Tuvalete Atılmaması Gereken Maddeler

Tuvalet tıkanıklığı önleme için, tuvaletler kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Tuvalete yabancı ve çözünmez maddeler atılmadığı zaman tıkanıklık büyük ölçüde azalır. Tuvalete atılmaması gereken maddeler şu şekildedir;

  • Bebek mendilleri, kuru ve ıslak mendiller suda çözülmeyeceği için parçalanamazlar. Bir süre sonra tuvalet giderinde tıkanıklığa sebep olurlar.
  • Kulak çubuğu, pamuk ve ped gibi maddeler tuvalet borularında sıkışır ve tıkanıklığa neden olur.
  • Kadınların regl dönemlerinde kullandıkları ped ve tamponlar suyu emdiği için tuvalet giderlerinde bir süre sonra şişer. Bu durumda tıkanıklık oluşur ve tesisatçı ile tıkanıklık açılabilir.
  • Bebek ve çocuk bezleri de su çeker ve bir süre sonra büyür. Bu nedenle tuvalete atıldığı zaman anında tıkanıklık oluşturur.
  • Diş ipleri ince ve küçük olsa da ağ görevi görebilir ve diğer maddeleri birleştirebilir.
  • Saç ve kıl gibi maddeler giderde ağ oluşturur. Bu gibi maddeler erimediği için tıkanıklık oluşturur.

Tuvalet tıkanıklığında kesin bir sonuca ulaşmak için tamamen gider borusunun temizlenmesi gerekir. Manisa tesisatçı tıkanıklıkta kullandığı ekipmanlar ile tuvaleti kırmadan tıkanıklığı açabilir. Böylece hiçbir döküntü olmadan kolay bir şekilde tuvalet gideri açılabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99