Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Yaz İçin Tesisat Nasıl Hazırlanır?

0 37

Çıkacağınız tatilinizin bir tesisat sorunu yüzünden yarıda kesilmesine izin vermeyin. Hızlı bir inceleme ve birkaç dakikalık ayarlamalar, eve tesisat kabusuyla karşılaşmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Karter Pompanızı ve Yedekleme Sisteminizi Test Edin

Su pompaları, suyu evinizden uzağa pompalayarak bodrum ve benzeri alanlarının taşmasını önler. Yaz fırtınaları yaygın olduğundan, karter pompanızın doğru çalıştığından emin olmanız gerekir. Fırtınalar ayrıca elektrik kesintilerine de yol açabilir, bu nedenle yedekleme sisteminizi test etmek veya zaten yoksa bir yedekleme sistemi kurmak da aynı derecede önemlidir.

Üzerine su dökerek karter pompanızı test edin. Karter çukurunu doldurursanız ancak karter pompası açılmıyorsa, tamir ettirmeniz veya değiştirmeniz gerekir. Çoğu yedekleme sisteminde, çalışıp çalışmadığını anlamanızı kolaylaştıran bir test düğmesi bulunur. Sisteminizde bir test düğmesi yoksa veya çalışmıyorsa, bir profesyonel çağırmanın zamanı gelmiştir.

Su Kaynağınızı Kapatın

Tatil sonrası baş ağrısından kaçınmanın en kolay yollarından biri, evinizin ana su kaynağını kapatmaktır. Çoğu müstakil ev için, kapatma vanası tipik olarak ana suyun girdiği yerin iki üç metre yakınında bulunur. Su sayacınız varsa, tüm evin suyunu kesecek iki vana vardır – sayacın her iki yanında birer vana bulunur. Her zaman önce sayaç ile ev arasında bulunan vanayı (ev tarafı vanası olarak da bilinir) kapatmak önemlidir. Bu vana çalışmıyorsa, ancak o zaman sayaç ile evin dışı arasındaki vanayı kapatmayı deneyin (cadde vanası olarak da bilinir).

Manisa Tesisatçı ile iletişime geçerek gerekli bakım ve kontrolleri de yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99