Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Tıkanıklık Açmada Tesisatçının Önemi

0 62

Tanıklık açmak için yapılabilecek pek çok alternatif yol vardır. Genelde küçük tıkanmalar bu alternatif yollarla açılabilmektedir. Fakat tıkanmanın nedeni çok daha büyükse yapılan yöntemler çok da bir işe yaramayacaktır. Lavabo açma pompası, ince metal çubuk, lavabo giderine dökülen kimyasal maddeler lavabo tıkanıklığında en çok kullanılan alternatif yöntemlerdir. Fakat borunun kireçlenmesi, tesisatın yanlış ya da ters döşenmiş olması, inşaat sırasında çimento, harç gibi inşaat atıklarının gider borusunun içerisinde kalması gibi durumlarda detaylı bir temizleme ve bakım işlemi gerekir. Bunun için de bir tesisatçıdan yardım almak gerekir.

Tıkanıklık Açmada Tesisatçı Neden Önemlidir?

Tıkanıklık giderme işlemlerinin en doğru şekilde yapılabilmesi için tesisatçının tıkanıklığın neden oluştuğunu tespit etmesi gerekir. Bunun en iyi tespiti ise kameralı görüntüleme cihazı aracılığıyla yapılır. Lavabo giderleri genelde tıkandığı zaman 2 kez temizlemek gerekir. İlk temizleme aşaması tıkanıklığı sonradan oluşturan maddelerin giderilmesidir. Diğeri de boruya yapışan kireç, yağ gibi çözünmeyen ve gitmesi zor olan maddelerin temizlenmesidir. Alternatif yöntemler ile ilk temizleme aşamasında yer alan maddeler bile giderilmeyecektir. Bu sebeple sürekli olarak tıkanıklık oluşur. Tıkanıklık açıldıktan sonra uzun süre boyunca yeniden tıkanmaması için tesisatçı çok önemlidir.

Manisa tesisatçısı iki aşamayı da en detaylı şekilde yaptığı için tıkanma sorunu çok uzun süreler boyunca oluşmaz. Aynı zamanda kullanılan ekipmanların kalitesi de işlemlerin hızlıca tamamlanmasında yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99