Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Lavabonun Tıkanmaması İçin Dikkat Edilecekler

0 38

Lavabo tıkanıklığı evlerde oldukça büyük sorunlar haline gelmeye başlanmıştır. Özellikle tesisat sırasında döşenen işlemlerin yanlış yapılması ve kaliteli boruların kullanılmaması lavabo tıkanmasına yol açar. Fakat bununla birlikte evlerde lavabolardan tıkanıklığa yol açabilecek maddelerin atılması sonucunda uzun süreli tıkanma sorunuyla karşılaşılır. Alternatif yöntemlerde bu tıkanıklıklar açılmaya çalıştığı zaman da kısa süre içerisinde tıkanıklık yeniden oluşacaktır.

Lavabo Tıkanması Nasıl Önlenir?

Lavabonun tıkanıklığını önleme için dikkat edilmesi gereken pek çok unsur vardır. Bu unsurların en başında tesisatın nasıl döşendiği vardır. Bu durum lavaboyu kullanan kişilerin elinde değildir. Fakat lavabo gideri döşenirken dikkat edilmesi gereken bazı konulara tesisatçı dikkat etmediyse uzun sürekli olarak lavabo tıkanıklığı sorunuyla karşılaşılabilir. Bu sebeple lavabo giderinin değiştirilmesi gerekebilir. Lavabo tıkanıklığının önüne geçmek için dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

  • Yemek sonrasında tabakta biriken artık besinler,
  • Mutfak lavabosunda yıkanan topraklı meyve ve sebzeler,
  • Lavaboya dökülen ve soğukta katılaşan sıvı yağlar,
  • Lavaboya atılan peçete ve ıslak mendiller,
  • Lavabo giderine atılan saç, tüy gibi çözülmeyen maddeler,
  • Gidere sıkışan yün, elbise kumaşları,
  • İnşaat sırasında giderlerin içerisinde kalan inşaat atıkları, harç, çimento gibi maddeler lavabo tıkanıklığının en büyük nedenleridir. Bunlara dikkat edildiği taktirde lavabo giderlerinde tıkanıklık oluşmasının önüne geçilir.

Manisa su tesisatçısı tarafında yapılan lavabo açma ve lavabo bakım işlemi, gider borularını daha uzun süreli kullanımını sağlar. Aynı zamanda uzun süre botunca tıkanıklığının oluşmamasına yardımcı olur.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99