Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Tesisat Boruları Nasıl Daha Uzun Süreli Kullanılır?

0 78

Borularınız tüm gün, her gün kesintisiz çalışıyor. Dişlerinizi fırçaladığınızda, sifonu çektiğinizde, bulaşık yıkadığınızda, çamaşır makinesini çalıştırdığınızda veya duş aldığınızda, borularınız çalışıyor. Taşınacak çok su ve yapılacak çok iş var!

Tüm bu su ve iş borularınızı yıpratabilir. Zamanla incelebilir, sızdırmaya başlayabilir ve hatta bazen patlayabilirler! Borularınızın tamamen yıpranmasını engelleyemezsiniz, ancak bunun çok daha yavaş olmasını sağlayabilirsiniz.

Su Basıncınızın Doğru Seviyede Olduğundan Emin Olun

Yüksek su basıncı boruları aşındırır ve zamanla sızdırma gibi sorunlara yol açabilir. Boru güvenliğini sağlamak için evinizin PSI’sinin 85’in altında kaldığını kontrol edin.

Su basıncı sorunları hakkında endişeleriniz varsa, daha yakından bakabilmeniz için bir su basıncı göstergesi takmayı düşünün.

Kimyasal Tahliye Temizleyicileri Kullanmayın

Kimyasal tahliye temizleyicileri, temizledikleri tıkanıklıklar ile içinde bulundukları borular arasındaki farkı gideremez. Tıkanıklığı giderdiklerinde, bu ancak kısa süreli olur. Düzenli olarak kimyasal drenaj temizleyicileri kullanmak borularınıza onarılamaz hasarlar verebilir.

Sızıntıları Görmezden Gelmeyin

Küçük sızıntılar önemli değilmiş gibi görünebilir, ancak ne yazık ki durum böyle değildir. En küçük sızıntının bile sürekli olarak damlaması, bağlantılarda zamanla aşınma yaratır. Sızıntılar borunuzda aşındıkça büyürler. Sızıntılar büyüdükçe borunuzu daha fazla aşındırırlar.

Düzenli Kontrol Sağlayın

Borularınızın içinde ne kadar çok pislik birikirse, suyu taşımak için o kadar çok iş yapmaları gerekir. Sonunda, tüm bu tıkanıklık borularınızın içini sızdırmaya başlayana kadar yıpratabilir.

Giderlerinizi (en azından) yılda bir kez temizlemek, birikmeyi önlemenize yardımcı olacaktır. Manisa Tesisatçı sayesinde tüm tesisat sorunlarınıza hızlı çözümler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99