Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Tesisatta Sorun Olduğunu Gösteren Gizli İşaretler

0 93

Sıhhi tesisat sorunları en karmaşık sorunlardan biridir. Sadece onları tamir etmek bir profesyonel gerektirdiğinden değil, aynı zamanda en ufak bir tesisat sorunu bile hızla tırmanıp bir felakete neden olabileceğinden bu durum can sıkıcı olabilir. Bazı işaretler ise tesisatınızda sorunlar hakkında önceden fikir sahibi olabilmenize yardımcı olabilir.

1. Renksiz Borular, Bir Şeylerin Yolunda Gitmediğinin Açık Bir İşaretidir

Borularda herhangi bir renk değişikliği fark ederseniz, evinizin bir yerinde su kaçağı olabilir. Bu, nem birikiminin açık bir işaretidir. Damlayan bir lavabo veya tahliye hattı bu soruna kolayca neden olabilir. Böyle bir durumda, tesisatınızı yükseltmeyi veya değiştirmeyi düşünmelisiniz . Başka bir neden ise tedarik hattında yavaş bir sızıntı olabilir. Tedarik hattı baskı altında, bu yüzden hızlı tepki vermezseniz işler çirkinleşebilir.

2. Tüm Musluklarda Zayıf Su Akışı

Tüm musluklardaki düşük basınç, tesisatınızda bir şeylerin yolunda gitmediğinin gizli işaretlerinden bir diğeridir. Bu, su dağıtımında bir sorun olduğu anlamına gelir. Su ana veya besleme hattından kaynaklanır.

Ancak, yalnızca bir musluğun basıncı düşükse, bu daha kolay bir sorundur. Sorun, musluk havalandırıcı ile kolay şekilde çözülebilir.

3. Hoş Olmayan Kanalizasyon Kokusu

Kanalizasyon kokusu, evinizdeki havalandırma deliklerinin ve tahliye sifonlarının gerektiği gibi çalışmadığının ana işaretidir. Havalandırma deliklerinin amacı, kanalizasyon kokusunu dışarıya, en yaygın olarak çatıya iletmektir. Öte yandan, gider sifonları, kanalizasyon kokusunun lavabo giderinden dışarı çıkmamasını sağlar. Böylece eviniz kötü kokulardan korunmuş olur.

Bununla birlikte, kanalizasyon kokusu fark ederseniz, bu bir tesisatçının havalandırma deliklerinize ve tahliye kapanlarına bakması gerektiği anlamına gelir.

Manisa Tesisatçı sayesinde tüm tesisat sorunlarınıza hızlı çözümler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99