Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Su Faturasında Tasarruf Yöntemleri

0 57

Hiç kimse yüksek tutara sahip olan bir su faturası ile karşı karşıya gelmenin şokunu sevmez. Özellikle alışılmış tutarlar yerine yüksek tutarlar ile karşı karşıya kalıyorsanız burada ciddi bir sorundan söz edilebilir.

Bulaşık Makinesi Kullanmaya Özen Gösterin

Elde yıkama, bir makineden 3 kat daha fazla su kullanır. Bulaşık makinesinden tasarruf etmek için, döngü başına yalnızca 15 L su kullandığından emin olmalısınız. Eğer makineniz daha fazla su tüketimi yapıyorsa bu durumda gerekli kontrollerin sağlanması gerekebilir.

Tesisat Kontrolü Yapın

Musluklarınızı, tuvaletlerinizi, sıcak su sisteminizi ve borularınızı su sızıntısı açısından kontrol edin. Küçük bir sızıntı yılda 9.000 litreye kadar su israfına neden olabilir. Bu ise faturanızda çok önemli gider kalemleri oluşmasına yol açacaktır.

Meyve ve Sebzeleri Akan Suyla Durulamayı Bırakın

Bu, gerekenden çok daha fazla su tüketimine yol açar. Bunun yerine, lavaboyu veya bir kaseyi ılık suyla doldurmayı ve ürünlerinizi orada yıkamayı deneyin.

Düşük Akışlı Bir Duş Başlığına Geçin

Çoğu duş başlığı dakikada 2,5 litre su kullanır, düşük akışlı bir duş başlığı 2 litre veya daha az su kullanır. Doğru kullanıldığında, düşük akışlı bir duş başlığı 20 L’ye kadar su tasarrufu sağlayabilir!

Tüm bunlara rağmen faturalarınız yine yüksek geliyorsa Manisa Tesisatçı ile iletişime geçerek gerekli tesisat sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99