Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Yaygın Tuvalet Sorunları

0 58

Uzun süre dayanacak şekilde yapılmış olsa da, sonunda tuvaletinizin bazı onarımlara ve hatta değiştirilmesine ihtiyacı olacaktır. Tuvalet sorunlarını ortaya çıktıklarında tespit edip giderebilmek ve daha kötüye gitmeden önce bir profesyoneli gelip sorunu çözmesi için çağırmak faydalıdır.

Aşağıda yer alan maddeler göz ardı etmemeniz gereken bazı tuvalet sorunları belirtileridir.

1. Tuvalet Sürekli Çalışıyor

Sürekli akan bir tuvalet büyük bir sorundur çünkü çok fazla su israf eder ve su faturanızı yükseltir. Sahipsiz bırakıldığında yüzlerce litre suyu boşa harcayabilir ve kendinize bir servete mal olabilirsiniz.

Tuvaletiniz bu sorunu yaşıyorsa, büyük olasılıkla klapenizle ilgili bir sorun vardır.

Contayı sabitlemek için kanat valfini kıpırdatmayı deneyin. Ses kesiliyor ve geri gelmiyorsa, biraz gevşemiş olabilir. Tuvalet tekrar çalışmaya başlarsa veya onu hiç durduramazsanız, klapenizin değiştirilmesi gerekebilir.

2. Etrafta Su Var

Tuvalet contaları güçlüdür, ancak diğer her şey gibi zamanla bozulacaktır. Sonunda, bir sızıntı yaşayabilirsiniz, bu da zeminde su görünmeye başlayacağı anlamına gelir.

Durgun su olduğunu fark ederseniz, hemen bir profesyonelin gelip sorunu çözmesi önemlidir. Ne kadar uzun süre bırakırsanız, sızıntı o kadar kötüleşir. Bu, daha fazla su israfı ve banyonuzda daha fazla potansiyel hasar anlamına gelir.

3. Sürekli Tıkanıyor

Tuvaletler genel olarak tıkanabilir. Özellikle arada bir olduğunda, bir şeylerin yanlış olduğunu hemen varsaymamanız yeterince yaygın bir durumdur. Sık sık oluyorsa, birkaç olası nedeni vardır.

Sifon mekanizmasında bir sorun olabilir veya borularınızda sorun yaratan kısmi bir tıkanıklık olabilir. Tuvaletinizin ne sıklıkla tıkandığını ve sifonun gücünde herhangi bir değişiklik olup olmadığını takip edin. Daha zayıf bir floş da sorunun bir parçası olabilir. Ancak tıkanıklık profesyonel şekilde çözülmelidir. Bunun için Manisa Tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99