Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Yaygın Kanalizasyon Hattı Sorunları

0 83

Modern evlerde, gömülü kablolar ve yeraltı sıhhi tesisatı gibi, dikkatleri kendilerine çekmeden işlerin sorunsuz yürümesini sağlayan birçok “görünmez” sistem bulunur. Bununla birlikte, bu rahatlığın diğer tarafı, bir şey bozulduğunda, sorunun belirginleşmeden önce bir süre gizlice devam etmesidir.

Bu, özellikle evinizin kanalizasyon hattı söz konusu olduğunda, tüm atık suları tuvaletlerinizden gizlice taşıyan ve ana şehir kanalizasyonuna akıtan boru sistemi söz konusu olduğunda geçerlidir (tabii ki, bir septik sisteminiz yoksa).

  • Zamanla boru korozyonunun neden olduğu sızıntı
  • Yerdeki ani bir kayma nedeniyle kırıklar
  • Bitki kökleri tarafından ele geçirilen borularınız
  • Mahallenizin ana kanalizasyon sisteminin sizinkine sızmasına izin veren arızalı bir vana
  • Katı ve sıvı yağları ve diğer drenajı tıkayan maddeleri tuvaletlerinize veya lavabonuza atılması sorun yaratabilir.

Ne yazık ki, semptomlara neden olana kadar bu hasarların hiçbirini gözlemleyemezsiniz. Bu yüzden uyarı işaretlerinin farkında olmak ve onları fark ettiğiniz anda harekete geçmek önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Kanalizasyon Hattı Uyarı İşaretleri

Gizemli Sesler

Tuvaleti sifonu çekerken hafif bir gurultu veya sızan bir ses duyuyor musunuz? Belki başka bir cihazı çalıştırdığınızda tuvaletinizden gelen bir ses duyarsınız. Bu durum gider tesisatınızda önemli sorunların işareti olabilir.

Su Faturanızda Ani Bir Değişiklik

Su kullanım alışkanlıklarınızın aynı kalmasına rağmen aylık su ücretlerinizin arttığını keşfederseniz, bu evinizde bir yerde büyük bir sızıntı olduğunun işareti olabilir. Kanalizasyon hattınız değilse, ana su hattınız veya bir duvarın arkasından giden bir şey olabilir, bu yüzden hemen kontrol ettirmelisiniz.

Giderden Suyun Yavaş Akması

Bir sabah lavabonuz yavaş yavaş boşalıyor. Endişelenmeyin – küçük bir tıkanıklıkla nasıl başa çıkacağınızı bilirsiniz . Ancak, bir kez yola çıktığınızda, herhangi bir saç veya herhangi bir şey birikmesine dair hiçbir kanıt bulamazsınız. Kanalizasyon gider hattında oluşan tıkanıklık suyun yavaş akmasına yol açabilir.

Bu türden belirtiler gördüğünüzde hemen Manisa tesisatçı ile iletişime geçebilir ve gerekli çalışmaların yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99