Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Yaygın Tuvalet Sorunlarını Giderme

0 89

Tuvalet, üstün ev konforuna en önemli katkıda bulunanlardan biridir. Tuvalet bozulduğunda, tüm ev bir kaosa sürüklenmiş gibi görünür. Düşük güçlü sifonlar veya garip sesler, iç huzurunuzu hızla bozabilir. Neyse ki, başka onarımlardan farklı olarak, tuvalet küçük ve oldukça basit olduğu için birçok rahatsızlık evden çözülebilir.

Tıslama ve Su Damlatma

Tuvaletten tıslama sesi geldiğinde, besleme hattı yanlış yerlerden su kaçırıyor olabilir. Tankın içini kontrol edin ve içindeki parçaların olması gerektiği gibi görünüp görünmediğine bakın. Özellikle giriş valfi tertibatını ve yeniden doldurma tüpünü değerlendirin. Herhangi bir şeyin ayarlanması gerekiyor olabilir. Yeniden doldurma borusu, taşma borusunun kenarından elli cmden fazla aşağıdaysa, yükseltin.

Ayarlamalar tıslama seslerini ortadan kaldırmayabilir, bu durumda giriş valfi tertibatının tamamen değiştirilmesi gerekir.

Genel Tıkanmalar

Genel tıkanıklıklar gerçek sıkıntılardır. Sadece tuvalet geçici olarak arızalanmakla kalmaz, biriken su da evdeki hava kalitesini olumsuz etkileyebilir. Tıkanıklıklar birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir, ancak ev içerisinde düzeltmesi kolaydır.

Çok fazla tuvalet kağıdı gidere atıldığında, tuvaletiniz yükü kaldıramayabilir. Daha ciddi durumlarda, tahliye hattının kendisi kimyasal veya sert fiziksel birikme ile tıkanmıştır.

Tuvaletinizi bir pompa kullanarak açmak için, çubuğun ucunu doğrudan giderin üzerine yerleştirin ve güçlü bir tutuşla yukarı ve aşağı pompalayın. Serbest bıraktığınızda, sifon doğal olarak rahatlayacaktır. Ancak bu her durumda yararlı olmayacağı için Manisa Tesisatçı hizmetleri ile tuvalet tıkanıklığı sorununuzu çözebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99