Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Su Faturanız Neden Yüksek Geliyor?

0 48

Su faturasının yüksek gelmesi farklı nedenlere bağlı olabilir. Bazı sızıntılar anında fark edilir ve hemen çözülmesi gerekir. Bazı sızıntılar, acil bir soruna neden olmadıkları için ertelenir. Tüm sızıntılar görünür değildir ve bazı sızıntılar uzun süre fark edilmeden kalır. Bu da faturanızın yükselmesine yol açar.

Tuvalet sızıntısı yaygın bir sorundur, su faturanızı artırabilir ve önemli miktarda su israfına neden olabilir. Arızalı bir klozet, tuvalet içindeki su seviyelerinin düşmesine ve doldurma ve yeniden doldurma yoluyla sürekli su kullanımını teşvik etmesine neden olur. Su hattı bağlantıları ve sızdırmazlık maddelerindeki çatlaklar da buna sebep olabilir.

Sifon dolumu bittikten çok sonra tuvaletinizin çalıştığını fark ederseniz, muhtemelen bir sızıntınız var demektir. Vızıltı, tıslama ve alçak klozet suyu, sorunun diğer göstergeleridir.

Damlamakta olan musluk da aynı şekilde su faturanızın yükselmesine yol açabilir. Özellikle tamir edilmeyen musluk bataryaları ciddi oranda su faturanızı yükseltir. Sızdıran bir musluktaki sızıntı ne kadar hızlı tespit edilir ve giderilirse, su faturanız o kadar hızlı düşer.

Yerin altındaki su boruları ve çevre düzenlemesinde iyi gizlenen sulama hatları, yavaş bir sızıntı olarak başlayabilir ve daha kötü bir soruna dönüşebilir.

Bu nedenler temel su faturanızın yüksek gelmesine yol açabilir. Bu ve benzeri nedenlerden ötürü şüphe duyuyorsanız Manisa tesisatçı yardımı ile su sızıntısını ve kaçağını hemen bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99