Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Robotla Gider Açarken Kamera Kullanılmasının Önemi

0 48

Robotla gider açarken kamera kullanılması tıkanıklık işlemlerinin çok kısa süreler içerisinde gerçekleştirilmesini sağlar. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde hem maddi hem de zaman açısından tasarruf yapmak mümkündür. Kameranın kullanılması pek çok tıkanıklık, kaçak ve pimaş sorunun tespit edilmesi için hayati önem taşımaktadır. Aksi halde yapılacak olan müdahalenin süresi uzayacağı gibi aynı zamanda elde edilecek verim de düşecektir.

Kameralı cihazlarda görüntüleme ekranı bulunduğu için söz konusu sorunların tam olarak nerede meydana geldiği ve hangi etmenlere bağlı olarak oluştuklarını görmek mümkün olmaktadır. Pimaş tıkanıklığının neden olduğu, hangi bölgede oluştuğu ve tıkanıklığa hangi cisimlerin sebep olduğu kolayca anlaşılır.

Söz konusu cihaz tıkanıklık açma işleminde önce ve sonrasında kullanılmaktadır. Öncesinde kullanılmasının temel nedeni tıkanıklığa yol açan cismin tespit edilmesidir. Böylece cihazın ucuna uygun olan aparat takılmaktadır.

İşlem sonrasında cihazın tekrar kullanılmasının sebebi ise tesisat borusunda yapısal sorunun meydana gelip gelmediğini kontrol etmektir. Özellikle pimaş boruların çeşitli yapısal sorunlar meydana gelebilir. Pimaş boruların eklem yerlerinde conta yer alır. Contanın kaymış olması ve kullanılmakta olan açma kimyasallarının kullanılması sebebiyle conta işlevini kaybedebilir. Bunun sonucunda da sızıntı engellenmez. Aynı zamanda eğim gibi sorunlar da sızdırmaya yol açabilir. Bu türden sorunların tespit edilmesi için de işlem sonrasında Manisa tesisatçı tarafından görüntüleme işlemi yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99