Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Asansör Boşluğuna Akan Su Nasıl Engellenir?

0 52

Asansör boşluğuna akan suyu engellemek için bir an önce harekete geçilmelidir. Aksi halde asansör zamanla kullanılmaz hale gelecek ve biriken sular da yukarıya çıkacaktır. Temel olarak asansör boşluğundaki suyu gidermek için drenaj çalışması yapılır. Ancak yapılacak olan drenaj çalışmasına rağmen boşlukta yine de su birikmiş olabilir. Bu durum binanın temelinde yer alan kaynak suyundan kaynaklanabilir. Bir diğer önemli ihtimal ise atık su borularından kaynaklanabileceğidir.

Eğer asansör boşluğundan lağım kokusu geliyorsa bu durumda lağım giderinden sızıntı olduğu kesinlik kazanacaktır. Fakat koku gelmiyorsa bu durumda kaynak suyundan sızıntı yaşanıyordur. Suyun boşluğa dolmasını önlemek için öncelikle asansör boşluğu su yalıtımı yapılmalıdır.

Asansör boşluğunun zemini ve belirli bir yüksekliğe kadar olacak kısmını kaplayacak malzeme ile birlikte asansör boşluğunda su birikmesinin önüne geçmek mümkün olacaktır. Fakat yapılacak olan yalıtımın profesyonel şekilde yapılması sağlanmalıdır.

Yalıtım sürecine geçmeden önce sızıntının nereden kaynaklandığı bulunmalı ve tesisat için genel kontrol sağlanmalıdır. Eğer tesisat borularında sorun meydana gelmişse özel cihazlar yardımı ile buna sebep olan etmenler bulunmalıdır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde kaçağın nerede olduğu kırma işlemi yapılmadan tespit edilmektedir. Manisa su tesisatçısı hizmetleri sayesinde asansör boşluğuna dolan suyu çok kolay şekilde tespit edebilirsiniz. Sonrasında ise yapılacak çalışmalar kapsamında boşluktaki su temizlenecek ve sağlıklı kullanım elde edilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99