Manisa su tesisatçısı Manisa sıhhi su tesisatçı su kaçağı tespiti klozet tamiri tesisat kameralı tıkanıklık açma doğalgaz kalorifer petek temizleme.

Kombi Neden Çalışmaz?

0 55

Kombi sorunu özellikle düzenli bakımı yapılmadığı zaman karşılaşılan bir durumdur. Kombinin bozulması sonucunda az çalışma ya da hiç çalışmama gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kombilerin az çalışması peteklere yeterince ısıyı gönderemeyeceği için yüksek bir miktar olarak faturaya yansıyabilir. Çünkü peteklere yeterince ısı gönderilmediği zaman kombiyi çok fazla açmak gerekecektir.

Kombinin hiç çalışmama durumu da özellikle kış aylarında büyük sorunlar yaratabilir. Evlerin hiç ısınamaması sonucunda ev sahipleri oldukça mağdur olabilir. Kombi çalıştıktan sonra da soğuk evler geç ısındığı için ev sahipleri için oldukça zor bir dönem yaşanabilir.

Kombini Çalışmama Nedenleri

Kombi hataları genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

  • İlk neden olarak doğal gaz faturasının ödenip ödenmediğidir. Uzun süre fatura ödenmezse doğal gaz çalışmaya bilir.
  • Doğal gazın ana vanası kapalı olduğu zaman kombi çalışmaz. Genelde fatura ödenmediği zaman kapanır.
  • Kombinin su basıncı kontrol edilmelidir. Eğer 1 ile 2 barın arasındaysa kombi çalışmayabilir. Bununla birlikte LCD ekranın ve manometrenin de su basınç değerleri kontrol edilmelidir.
  • Sigortanın şalteri kapandıysa kombi çalışmaz. Şalterlerin açılması gerekir.
  • Kombinin açma kapama düğmesi kapalı olabilir.
  • Peteklerin derecesi kapalı olduğu zaman da kombi kalorifere ısı gönderemeyecektir. Bu durumda açık olmasına özen gösterilmelidir.

Yukarıdaki maddelerde bir sorun yoksa kombinin ana parçalarında bir sorun oluşmuş olabilir. Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçerek oluşabilecek sorunların detaylı incelenmesi gerekir. Kombi parçalarında meydana gelen arızalanmalar onarılarak bu sorun çözülür.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99